Çerez Örnek
canlı destek

EGE Üniversitesi İzmir Araştırma ve Uygulama Merkezi Sergi Alanı'nda 'Hamza Rüstem Fotoğrafhanesi Objektifinden- Mert Rüstem Koleksiyonu- İzmirli Çocuklar' sergisi sanatseverlerle buluştu.

Küratörlüğünü Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zühal Özel Sağlamtimur'un yaptığı serginin açılışına Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Koleksiyoncu Mert Rüstem ve İzmirli sanatseverler katıldı. Koleksiyoncu Mert Rüstem'in, yıllardır biriktirdiği fotoğraflarını sergilediği 'İzmirli Çocuklar' sergisi, en az yarım asır öncesini gözler önüne seriyor. Mert Rüstem'in açtığı sergi, babası Hamza Rüstem Fotoğrafhanesi'nin objektifinden çıkan fotoğraflardan oluşuyor.

Sergi ile ilgili bilgiler veren Mert Rüstem, "İzmir araştırmalarına destek olmak için bu sergiyi açtık" dedi. Sergi sayesinde kendi çocukluğuna döndüğünü söyleyen Rüstem, "Büyük heyecan yaşıyorum, eski fotoğraflarda hep kendinizi de bulursunuz. Çocuk fotoğrafları çok etkileyicidir, nitekim herkesin bir çocukluğu vardır" diye konuştu.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, "Biz çocukken fotoğraf çektirmek zor işti. Bu eserler de o zamana ait çok değerli eserler" dedi.

Sergi, Ege Üniversitesi İzmir Araştırma ve Uygulama Merkezi Sergi Alanı'nda 4 Aralık 2017 ile 31 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi.


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ